Oppo Reno 12F serisinin teknik detayları ortaya çıktı

Oppo, Reno 12 serisi akıllı telefonlarını global pazara sunmaya hazırlanıyor. Marka, bu ay içinde Reno 12 serisini tanıtacağını doğruladı. Serinin üç model içermesi bekleniyor: Reno 12F, Reno 12 ve Reno 12 Pro. Yeni bir sızıntıya göre, Reno 12F, 4G ve 5G versiyonları ile uluslararası piyasada yer alacak.

Sızıntılara göre, Reno 12F 4G modeli Snapdragon 680 çipi ile donatılacak ve 5G versiyonu ise Dimensity 6300v çipine sahip olacak. 4G modelinin Güneydoğu Asya pazarlarında 300 doların altında bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Ancak, Reno 12F 5G’nin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Her iki telefon da gri, yeşil ve turuncu renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Reno 12F 4G modeli NFC desteği sunmazken, 5G versiyonu bu özelliğe sahip olacak. Sızıntı ayrıca her iki telefonun da aynı kameraları kullanacağını ortaya koyuyor. Ön tarafta Sony IMX615 32 megapiksel selfie kamerası bulunacak.

Arka tarafta ise her iki modelde de 50 megapiksel OmniVision OV50D ana kamera, 8 megapiksel ve 2 megapiksel yardımcı kameralar yer alacak. Ayrıca, bu kameralardan birinin etrafında LED halka olacak.

Reno 12F 4G ve 5G modelleri RAM ve depolama seçenekleri bakımından farklılık gösterebilir. Ne yazık ki, sızıntı RAM, depolama, ekran, batarya veya şarj detayları hakkında bilgi vermiyor. Ancak, yakın zamanda yapılan bir sertifikasyon, 5G modelinin 5,000mAh bataryaya ve 45W hızlı şarj desteğine sahip olabileceğini ortaya koydu. Umarız, yaklaşan raporlar Reno 12F serisinin diğer detaylarını da ortaya çıkarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir